Kanalinio polikarbonato montavimas
Kaip teisingai laikyti ir montuoti kanalinį polikarbonatą, kad neprarastų savo gerųjų savybių ir išvaizdos?
Kanalinio polikarbonato montavimas. Naudingi patarimai.
Kanalinis polikarbonatas – moderni medžiaga, kuri daugeliu savo savybių ne tik nenusileidžia tradicinėms pastogių, stogų ar pertvarų dangoms, bet ir jas pranoksta! Nesudėtingai montuojamas, lengvas, ekologiškas, ir praleidžiantis šviesą. Skaidrus, tamsintas ar baltas matinis – kiekvienam pagal poreikį.
Ar svajojote apie skaidrų terasos stogą? O gal planuojate modernią, tvarią ir energiją tausojančią dirbtuvę ar naują verandą? Ar jus įkvepia naujos architektūros galimybės, tačiau abejojate ar pavyks pačiam įgyvendinti numatytą projektą? Pasinaudokite meistrų patarimais, kuriuos rasite šiame straipsnyje ir suprasite, kaip paprasta dirbti su šia medžiaga ir pasiekti tobulų rezultatų.
Jeigu pasirinkote šią unikalią medžiagą savo projekto įgyvendinimui, būtina susipažinti su jos laikymo ir montavimo rekomendacijomis, kuriomis dalinasi gamintojai ir montavimo meistrai. Nesilaikant nurodymų, kanalinis polikarbonatas gali prarasti tam tikras savybes ir įgyti trūkumų, kurie laikui bėgant vis labiau taps pastebimi.
Pradėkime nuo to, kad kanalinio polikarbonato plokščių paviršius yra pakankamai jautrus mechaniniams pažeidimams, todėl montavimo pradžioje rekomenduojame nenulupti apsauginės plėvelės ir plokštes laikyti saugioje vietoje, ant jų nelipti ir uždengti nuo tiesioginių saulės spindulių, antraip nuo saulės poveikio gali atsilupti apsauginė plėvelė. Taip pat, ypač svarbu plokštes laikyti patalpose, jog būtų apsaugotos nuo išorinio atmosferos poveikio, o į kanalus nesikauptų kondensatas.
Tam, kad kanalinis polikarbonatas neprarastų savo savybių, plokštes laikykite ant lygaus, plokščio ir horizontalaus paviršiaus. Jeigu įmanoma, kanalinį polikarbonatą rekomenduojama laikyti patalpoje, jog išvengtumėte į kanalus patenkančios drėgmės ir besikaupiančio kondensato. Priešingu atveju, jeigu plokštės sandėliuojamos lauke, reikia uždengti nepermatomu ir gerai pritvirtinamu uždangalu, skirtu apsaugai nuo vėjo, lietaus ir tiesioginių saulės spindulių.
Polikarbonato pjaustymo būdai
Prieš pradedant pjaustyti kanalinį polikarbonatą, įsitikinkite, kad plokštė padėta tvirtai ir nevibruos. Polikarbonatą galima pjaustyti diskiniu ar rankiniu pjūklu arba kanceliariniu peiliuku (priklauso nuo polikarbonato storio). Laikykite plokštę šalia pjūklo, pjaukite lėtais ir tolygiais judesiais, o pjūklą laikykite mažu kampu.
Naudingi patarimai
Gręžimas
Montuojant kanalinį polikarbonatą svarbu tvirtinimo varžtų negręžti tiesiai per plokštę. Prieš tvirtinant plokštes, rekomenduojama pragręžti skylutes varžtams, jog medžiagai plečiantis ar traukiantis, netraškėtų. Kanalinio polikarbonato plokštes galima gręžti rankiniais arba elektriniais grąžtais. Jeigu pasirinkote naudoti elektrinį grąžtą, nustatykite Iėtą sukimo greitj. Naudokite mūrui skirtą grąžtą, paremkite plokštę iš apačios ties gręžiama skyle. Taip išvengsite vibracijos. Dideles skyles (18 mm), įvertindami galimą pasislinkimą dėl įkaitimo gręžiant, pirma išgręžkite plonesniu grąžtu. Visada gręžkite tarp pertvarų ir bent 30 mm atstumu nuo plokštės krašto.
Plokštės galų užsandarinimas
Plokštės viršuje turi būti naudojama sandarinimo juosta, kad nepatektų drėgmės, dulkių ir vabzdžių. Būtina naudoti neutralų silikoną, kadangi universalus silikonas sukelia polikarbonato skilinėjimą ir irimą. Orui laidi juosta turi būti naudojama plokštės apačioje, tam, kad sumažintų kondensato susidarymo galimybę ir užkirstų kelią dulkių ir vabzdžių patekimui į plokštės vidų. Orui laidi juosta turi būti uždengta „U“ arba „F“ formos profiliu, kuris mažais silikono burbuliukais priklijuojamas prie plokštės paviršiaus.
Koks turėtų būti atstumas tarp atramų?
Tikslų atstumą reikėtų rinktis pagal gamintojo parengtas rekomendacijas, kurios priklauso nuo medžiagos storio, tvirtinimo būdo ir krūvio. Tačiau optimaliausias rekomenduojamas atstumas gali būti nuo 50 cm iki 80 cm. 50 cm tarpas rengiamas tada, kai naudojamas 6 mm, 10 mm arba 16 mm storio polikarbonatas. 10 mm, 16 mm storio polikarbonatą galima tvirtinti kas 70-80 cm. Svarbu žinoti, jog dažniausiai kanalinio polikarbonato plokštės iš vienos pusės yra padengtos UV apsauga, todėl montuojant būti atkreiptas dėmesys, kurią pusę paliksite išorėje, kuri bus viduje.
Plokščių montavimas prie konstrukcijos
Lakštų tvirtinimui prie konstrukcijos patariame skirti ypatingą dėmesį ir jokiu būdu netaupyti laiko. Tai paskutinis žingsnis, kurį atlikus galimi du rezultatai: ilgalaikis, akiai patrauklus vaizdas ir priežingai - nemalonus, nuviliantis rezultatas. Kaip jau buvo paminėta anksčiau, lakštus tvirtinant prie konstrukcijos, ypač svarbu varžto negrčžti tiesiai per plokštę, neskubėti ir varžtą prisukti tiesiai, antraip, laikui bėgant, polikarbonatas ims žaliuoti, kanaluose rinksis kondensatas ar sulūš, jeigu gaus didesnę apkrovą.