lcp

Vejos korio montavimas

list Kategorijoje: Sodas-daržas Įkėlimo data: favorite Peržiūrėta kartų: 4978
Vejos korio montavimas

Kaip profesionaliai sumontuoti korius vejai?

Formuojant kraštovaizdį vejos korys daugeliui jau nebėra naujiena, tačiau montavimas ir įrengimas vis dar kelia daug klausimų. Kaip teisingai paruošti pagrindą, kad pasiektumėme maksimaliai gerą rezultatą? Kokius vejos korius derėtų rinktis? Į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį montuojant? Šiame straipsnyje pateiksime vejos korių montavimo rekomendacijas.

Vejos korių montavimo rekomendacijos

Plastikiniai vejos koriai naudojami žemės paviršiaus dengimui, grunto tvirtinimui, puikiai stabilizuoja takus ir parkavimo vietas, taip pat idealiai tinka krantinių formavimui ir dviračių ar pėsčiųjų takų įrengimui. Vejos koriai gali būti užpildomi skaldele ar kita biria medžiaga, apsėjami žole.


Vejos korių esminis montavimo privalumas – patvarus, mažai priežiūros reikalaujantis ir ilgalaikis sprendimas. Esant reikalui juos itin paprasta išardyti ir vėl sudėti, todėl tai aktualu, jeigu ateityje numatomi komunikacijų vedimo darbai ar kraštovaizdžio tobulinimas. Korius visai nesudėtinga pjaustyti diskiniu pjūklu ir suteikti jiems formą pagal poreikį, tai ypač patogu esant ne vientisam reljefui ar norint išgauti tam tikrą takelių formą.

Kokį vejos korių montavimo principą rinktis, kad produktas tarnautų ilgai ir vaizdas džiugintų akį?

Siekiant gauti maksimaliai gerą rezultatą, pagrindas turėtų būti paruoštas iš žvyro/skaldos arba kitų, pralaidžių vandeniui, uolienų mišinio. Visiškai nerekomenduojama naudoti betono ar panašių medžiagų, kurios vandenį sugeria ir neleidžia jam pratekėti. Jeigu pagrindui naudosite vandeniui nepralaidžias medžiagas, neilgai trukus reljefas gali prarasti formą, tapti nelygus ir atrodyti neestetiškai.

Pagrindas turėtų būti atskirtas geotekstiline plėvele arba alternatyvia medžiaga, kuri užtikrintų gerą drenažą.

Pirmojo sluoksnio storis priklauso nuo to, kokia bus ploto naudojimo paskirtis. Jeigu tai būtų automobilių stovėjimo aikštelė ar numatomas intensyvus automobilių judėjimas, optimalus drenažinis sluoksnis 30-40 cm. Kitu atveju užtenka iki 20 cm vandeniui pralaidaus mišinio pagrindo.

Prieš dengiant antrąjį sluoksnį gamintojas rekomenduoja tiesti geotekstilinę plėvelę tam, kad išliktų vandeniui pralaidus gruntas.

Antrasis sluoksnis turėtų būti smulkaus žvyro/smėlio mišinys, išlygintas ir mechaniškai suspaustas, nes būtent ant šio sluoksnio pradedami montuoti vejos koriai.

Suformavus tinkamą pagrindinį sluoksnį, jau esame pasiruošę kloti korius. Plastikiniai koriai dedami vienas šalia kito ir sujungiami gnybtais tarpusavyje. Korio kojelės įsminga į smėlio/žvyro mišinį ir taip yra gaunamas efektyvus korio įsitvirtinimas į pagrindą.

Jeigu planuojama korius užsėti žole, sekantis žingsnis turėtų būti korių užpildymas dirvožemiu. Kai koriai pilnai užpildyti, tada sėjama žolė ir periodiškai laistoma.

Kitu atveju, jei nuspręsta korius užpildyti skalda, ji turėtų būti sudaryta iš nedidesnių nei 20 mm skersmens akmenukų tam, kad gražiai ir tolygiai užpildytų korių tarpelius.

Susijusios prekės

Vejos korio panaudojimas

Vejos korio gamyba

Sausio Vasario Kovo Balandžio Gegužės Birželio Liepos Rugpjūčio Rugsėjo Spalio Lapkričio Gruodžio
Prekių krepšelis

Registruotis

Sukurti naują paskyrą

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite dabar Arba Atstatykite slaptažodį