lcp

Kaip Tinkamai Išsirinkti Pavarų Diržą: Specialisto Patarimai

list Kategorijoje: Pramonė Įkėlimo data: favorite Peržiūrėta kartų: 167
Kaip Tinkamai Išsirinkti Pavarų Diržą: Specialisto Patarimai

Šis trumpas gidas Jums padės teisingai pasirinkti tinkamą pavarų diržą.

Kaip tinkamai išsirinkti pavarų diržą? Specialisto Patarimai

Renkantis pavarų diržą, svarbu atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų, kad užtikrintumėte jo tinkamumą ir ilgaamžiškumą. Šis gidas padės teisingai pasirinkti.

Plokšti diržai

Plokšti diržai tiek perduoda jėgą, tiek ir dalinai tinka transportuoti krovinius.
Plokščių diržų privalumai yra beveik neribojamas atstumas tarp skriemulių, kas leidžia perduoti jėgą dideliais atstumais, ir galimybė dirbti mažais greičiais. Pagrindiniai minusai – gan mažas jėgos perdavimo koeficientas lyginant su kitų tipų diržais, vibracijos ir sukeliamas triukšmas.

Klasikiniai trapeciniai diržai

Klasikiniai trapeciniai diržai – bene plačiausiai naudojami perduoti jėgai visų pramonės sričių įrengimuose ir žemės ūkio technikoje (kombainuose, traktoriuose). Gali būti paaukštinto profilio – didesnis šoninis paviršius leidžia perduoti daugiau jėgos. Gali turėti dantukus, kurie įgalina labiau sulenkti trapeciją ir leidžia dirbti su mažais skriemuliais.

Sugretinti diržai

Sugretinti diržai - lygiagrečiai tarpusavyje sujungti keli vienodi trapeciniai diržai, taip įgalinant diržus veikti kaip vienam diržui, vienodai paskirstant apkrovą, sumažinant vibracijas ir vienodai nusidėvint.

Šešiakampiai diržai

Šešiakampiai diržai – tai dvigubo trapecinio profilio diržai. Specifinė diržo konstrukcija leidžia dirbti pavarose, kuriose keičiasi skriemulių sukimosi kryptis (reversas). Dažnai naudojami žemės ūkio technikoje ir javų nuėmimo kombainuose.

Variatoriniai diržai

Variatoriniai diržai - kintamo greičio diržai naudojami Variomatic ir Variator sistemoms pramonės įrengimuose ir žemės ūkio technikoje. Sustiprinta diržo konstrukcija leidžia dirbti prie staigių ir didelių greičio bei skriemulio pločio pokyčių, kai pavaros sistema didėja ir lėtėja ar mažėja ir greitėja.

Diržai išilginiais grioveliais

Diržai išilginiais grioveliais – atskiras trapecinių diržų pogrupis. Dar vadinami pleištiniais ar Poly-V. Diržai išilginiais grioveliais perduoda jėgą tokiu pačiu principu kaip ir trapeciniai diržai, bet yra lankstesni, dirba su ženkliai mažesniais skriemuliais, nereikalauja papildomų pakopinių skriemulių ir dažniausiai nereikia papildomo įtempėjo. Šių diržų jėgos transmisijos koeficientas daug didesnis nei trapecinių diržų (1:60 vs 1:20). Diržus naudojančios sistemos pasižymi tyliu veikimu, absorbuoja vibracijas, yra ilgaamžės, diržai keičiami retai.

Sinchroniniai diržai

Sinchroniniai diržai - šių diržų pagalba pavaros greitis perduodamas sinchroniškai, t.y. be jokio greičio mažėjimo ir su efektyvumu iki 98 proc. Diržai labai efektyvūs ir jėgos perdavimo, ir pozicionavimo pavarose. Gaminami tiek gumos, tiek ir poliuretano pagrindu. Esant poreikiui tiekiami ir nesujungti (atviri) diržai.

Apvalūs diržai

Apvalūs diržai - naudojami ritininiuose transporteriuose judesio perdavimui, lėtaeigėse pavarose, transportuojamo produkto pernešimui, vėdinimo bei rekuperacijos sistemose.

Kokią informaciją apie diržą reiktų žinoti kreipiantis į specialistą?

1. Diržo tipas.
2. Diržo profilis.
Tai yra svarbus parametras, kuris nurodo suderinamumą su pavarų sistemos skriemuliais. Skirtingų tipų diržai turi skirtingus profilius. Didele profilių įvairove pasižymi trapeciniai ir sinchroniniai diržai. Trapecinių diržų profilis gali būti nustatytas pagal diržo plotį ir aukštį.

3. Diržo matmenys (plotis, aukštis, ilgis).
Dažniausiai diržo matmenys nurodomi milimetrais arba coliais.
Plotis matuojamas plačiausioje vietoje, aukštis – aukščiausioje vietoje.
Geriau pamatuoti šiuos parametrus skirtingose diržo vietose ir palyginti gautus rezultatus.
Apvalių diržų diametras tiksliau išmatuojamas su slankmačiu.
Dėl diržo formos išorinio ir vidinio paviršių ilgiai skiriasi. Todėl matuojant visuomet privaloma nurodyti, kokį matmenį išmatavote ir kokiais matavimo vienetais. Naudojami sekantys ilgio pažymėjimai: La – išorinis diržo ilgis, Li – vidinis diržo ilgis. Taip pat dažnai sutinkami pažymėjimai Ld, Le, Lp, Lw nurodo darbinį (kordo) ilgį.

4. Žymėjimai ant diržo.
Dažnai ant diržo yra žymėjimai, nurodantys jo tipą, ilgį ir kitus svarbius duomenis. Patikrinkite, ar tokie žymėjimai yra, užsirašykite ar nufotografuokite. Neryškūs ar nusitrynę užrašai kartais „atgyja“ juos lengvai sudrėkinus su vandeniu ir nufotografavus su įprastu mobiliu telefonu.

Kai turite šią bazinę informaciją, galite kreiptis į specializuotą parduotuvę ar pas specialistą, kuris padės surasti tinkamą pavarų diržą. Visada naudokite tikslius matavimo prietaisus ir, jei įmanoma, palyginkite naują diržą su senuoju, kad įsitikintumėte, jog jie yra identiški.

Papildomi Patarimai

Konsultacija su specialistu: Jei nesate tikri dėl tinkamo diržo pasirinkimo, kreipkitės į Plastena specialistus nurodytais kontaktais ( https://e-plastena.lt/parduotuves)
Reguliari priežiūra: Teisingai įtempiant ir reguliariai tikrinant diržus, galite pratęsti jų tarnavimo laiką. Nenaudojant įrenginio ilgą laiką, įrangos gamintojai dažnai rekomenduoja atlaisvinti diržus, kad nuimti apkrovas tiek nuo diržų, tiek nuo kitų pavarų sistemos elementų (skriemulių ar įtempėjų).

Dažniausios Klaidos

Netinkamas diržo įtempimas: Per laisvas ar per stiprus įtempimas gali sukelti diržo nusidėvėjimą ar sugadinimą.
Neteisingas montavimas: Netinkamai sumontuoti diržai gali neveikti efektyviai arba sugadinti įrenginius.
Bendra pavarų sistemos būklė: susidėvėjusi ar išbalansuota pavarų sistema iš esmės įtakoja diržo ilgaamžiškumą.

Tinkamai parinktas ir prižiūrimas diržas užtikrina efektyvų ir ilgalaikį jūsų įrangos veikimą. Renkantis diržą, būtina atidžiai įvertinti visus šiuos aspektus, kad jūsų pasirinkimas būtų optimalus ir atitiktų visus jūsų poreikius, tai padės padaryti Plastena specialistai.

Sausio Vasario Kovo Balandžio Gegužės Birželio Liepos Rugpjūčio Rugsėjo Spalio Lapkričio Gruodžio
Prekių krepšelis

Registruotis

Sukurti naują paskyrą

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite dabar Arba Atstatykite slaptažodį